معرفی انجمن علمی دانشکده علوم قرآنی خوی

 

انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی خوی یکی از انجمن های فعال این حوزه که از سال 1392 آغاز به کار شده است، و طی این سالها  با برگزاری نشست ها و کارگاه های متنوع سعی دارد به جامعه علمی کنونی چهره ای بهتر از رشته خود ارائه و بین دانشجویان تبلیغ و گسترش نماید.

استاد مشاور انجمن: سرکار خانم دکتر معصومه قنبرپور عضو هیئت علمی دانشکده می باشند و طی دوره های متوالی انجمن ، به عنوان استاد مشاور فعالیت داشته اند.

فعالیت های انجمن با راهنمایی ایشان دربرگزاری نشستها و کارگاه ها و دوره های آموزشی به صورت حضوری و مجازی به بهترین شکل صورت  گرفته است.

انجمن علمی دانشکده علوم قرآنی خوی در تمام جشنواره های  و مسابقات که برگزار می شود شرکت داشته و امسال هم در چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت توانست مقام سوم را به خود اختصاص دهد.

  نشریات و محتوای فعالیت

معرفی و محتوای نشریه پرسمان

گاهنامه پرسمان و اهداف این فعالیت علمی دانشجویی پاسخگویی به شبهات مختلف دانشجویی در موضوعات مختلف چون مهدویت مباحث اعتقادی، زنان احکام، وهابیت، سبک زندگی اسلامی، تعلیم و تربیت و غیره.... می باشد.و همچنین این فعالیت پرسمان توانست در سال 1398 رتبه سوم کشوری را در بین نشریات دانشجویی به خود اختصاص دهد وتا کنون توانسته است تا شماره پنجم رابه چاپ برساند.

معرفی و محتوای دو فصلنامه احسن الحدیث

دغدغه اصلی نشریه فراهم آوردن زمینه لازم برای چاپ مقالات دانشجویان در موضوعات قرآنی و حدیثی و مباحث بینا رشته ای در ارتباط با قرآن و حدیث می باشد. اولویت های موضوع در دو فصلنامه ، چون روش شناسی پژوهشهای قرآنی، مطالعات تاریخی درباره آیات و روایات، بررسی تطبیقی مطالعات قرآن و کتاب مقدس ، جریان شناسی مطالعات قرآنی و حدیثی، نقد و بررسی نظرات مستشرقان د حوزه علوم قرآنی و حدیثی و غیره.... می باشد.و تاکنون انجمن علمی توانسته است تا شماره ششم را به چاپ برساند.

انجمن علمی هر ساله اعضای خود را با برگزاری انتخابات بر می گزیند

اعضای انجمن در سال1400-1401

 1.  رعنا سجادی : دبیر انجمن علمی خواهران

 2.   حسن بهرامی : دبیر انجمن علمی برادران

 3.   فاطمه قلی زاده : عضو

 4.   شیوا نادری: عضو

 5.    زهرا مرندی: عضو

 6.   زهرا مرشد: عضو

 7.    یلدا خانعلیلو: عضو

  آدرس کانال انجمن علمی دانشکده خوی درپیام رسان ایتا
  https://eitaa.com/S_F_U_Q_khoy

  ارتباط با ما:
  @MR_HA_MIM برادران (دبیربرادران کانال انجمن علمی )
  @Raeshko خواهران(دبیرخواهران کانال انجمن علمی